Portos Rolety » Silniki EXALUS

Silniki EXALUS

 

Silnik SSR-BIDI to najnowocześniejszy napęd radiowo-kablowy umożliwiający sterowanie roletami za pośrednictwem systemu EXALUS Home z dowolnego miejsca na Ziemi.

 

Napędy SSR-BIDI to przede wszystkim silniki z elektronicznym układem krańcowym, dzięki któremu skutecznie zareagują na napotkaną przeszkodę oraz rozpoznają np. przymarzniętą listwę dolną. To rozwiązanie pozwala zapobiec ewentualnym mechanicznym uszkodzeniom rolety.

 

W celu zaprogramowania silników wystarczy podłączyć je do zasilania i pozwolić na wykonanie automatycznej kalibracji. SSR-BIDI to napęd, który sam uczy się pracy rolety, a do zainstalowania i uruchomienia silników nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe urządzenia.

 

Silniki SSR-BIDI zostały wyposażone w dwukierunkowy sygnał radiowy, za pomocą którego możemy sprawdzić aktualny i w pełni precyzyjny stan naszej rolety. W dowolnym momencie za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki WWW, każdy użytkownik może sprawdzić aktualną pozycję zainstalowanych rolet. Aplikacja dostępna jest zarówno na iOS oraz Android. Do obsługi aplikacji niezbędna jest centrala TR7.

 

W napędzie SSR-BIDI zostały zainstalowane przewody pięcio-żyłowe dzięki którym, oprócz sterowania drogą radiową, klient może podłączyć dowolny klawisz wpasowujący się w indywidualny wygląd przełączników domowych.

 

Bez wątpienia napędy serii SSR-BIDI są kolejnym elementem systemu EXALUS Home. Pozwalają one na rozbudowanie scenariuszy chociażby o dodatkowe wywoływanie pozycji rolet komfortowych czy pozycji wentylacji.

 

Napędy przeciążeniowe Plug & Play EXALUS występują w rozmiarach Fi40 i mocy 10Nm oraz Fi60 o mocy 10Nm, 20Nm i 30Nm. Do prawidłowej pracy silników wymagane są wieszaki blokady, które dodatkowo zwiększająbezpieczeństwo zamontowanych rolet.

 

 

Pobierz

Zadaj pytanie on-line Początek strony